Konwerter USB na RS485 USB na TTL / RS485 ModBus + VFD MMX12AA9D6F0-0 – EATON MOELLER
modbusMAT
Multimetr kieszonkowy mały i poręczny DT83B
szyna + 1 wózek rożne długości
Wózek do kpl.
Statyw magnetyczny
Czujnik
Produkty są z :
Drogi widzu jeżeli chcesz mi podarować dowolna kwotę jest ku temu okazja:
Idea Bank 55 1950 0001 2006 0072 3074 0001
Tytuł przelewu: Darowizna “jeżeli sobie życzysz to też twój email”
Powywszy nr.konta jest wyłącznie przeznaczony do zbiórki darowizn.
Pamiętaj ! subskrybuj mój kanał 🙂
#ModBus #RS485 #Falownik #linuxcnc
Nguồn: https://rmacct.org/
Xem thêm bài viết khác: https://rmacct.org/cong-nghe/
Xem thêm Bài Viết:
- Tổng hợp cách hướng dẫn cách kiểm tra nhiệt độ của MacBook
- Linh kiện “đáng gờm” xe máy điện VinFast Klara S 2022 thế hệ mới
- Đánh giá nhanh bo mạch chủ ASROCK X470 TAICHI ULTIMATE
- Cách tắt ứng dụng chạy ngầm android samsung, oppo, xiaomi, realme
- Không thể phá khối EXPLODE được Block trong autocad // Lệnh X (xplode) // Mẹo vặt autocad
Witaj!
Właśnie kupiłem sobie taki konwerter :-))
Po oględzinach mojego falownika okazało się że nie posiada on obsługi RS485 :-(((
Majfrend odpisał mi na e-maila że przy zakupach trzeba było dopłacić 10 dolców to by miał
I teraz pytanko:
czy można jakoś zainstalować arduino żeby odbierał RS485 modbus i sterował powiedzmy 0-10V
wtedy mógłbym wysterować falownik
Zależy mi na tym modbus-ie
Pozdrawiam!!!
Adam tylko jak bedziesz robil polska wersje tego tutoriala z LinuxCnc to nie zapomnij o podstawach czyli od "mount" az po te 3 linijki ktore trzeba zmienic w GUI ;))
Kwarc odpowiada za taktowanie zegara w mikroprocesorze/mikrokontrolerze, czyli tak na prawdę odpowiada za jego prędkość. Ale mikrokontrolery mają swoje wewnętrzne oscylatory,(przynajmniej część mikrokontrolerow), więc mogą pracować bez zewnętrznego kwarcu, po prostu w trakcie programowania ustawia się w rejestrach procesora źródło taktowania. Między innymi ATmega tak ma, czyli Arduino też, bo to też ATmega:).
Acha, bo zaraz ktoś się przyczepi: nie wszystkie modele Arduino są na Atmegach, ale ogromna większość jest.
Pozdrawiam.
powiedzcie mi Panowie kluczową dla mnie rzecz – inne falowniki z komunikacja Modbus-rtu RS485 (np. mitsubishi FR-D700) posiada 4 piny a nie 2 jak tutaj. Odpowiednio Rx+, Tx+ i Rx-,Tx-. Jak to podłączyć do tego konwertera? Czy jest w ogóle możliwa komunikacja przez ten konwerter z tego typu złączem (oddzielna linia sygnałowa dla wysyłania i oddzielna do odbierania). Zmostkować Rx+ z Tx+ i Rx- z Tx-??
Muito bom meu amigo seu trabalho é extraordinário,sempre muito detalhado!Joia
👍
Daje suba i wysyłam pozdrowienia. Coraz mniej ludzi z pasją ! Świetnie się ogląda !
Mam pytanie. Czy przypadkiem nie jest tak, że oznaczeniami styków "a" i "b" oznaczono po prostu kanały transmisji receiver i transmitter? Zgodnie ze sztuką (przeciwnie do podłączeń i schematów elektrycznych) nie należy łączyć a-a i b-b tylko należy skrosować receiver z transmiterem na jednym kanale i transmiter z odbiornikiem na drugim kanale czyli łączyć a-b i b-a. Oznaczenia w tym przypadku oznaczają a-transmitter i b-receiver. Tylko tak elektronicznie nastąpi jakakolwiek transmisja danych (czyli łącząc transmiter z odbiornikiem). W tym przypadku oznaczenia są jak najbardziej prawidłowe, tylko trzeba pamiętać o zasadzie krosowania i nie jest to błąd oznaczeń. Ale mogę się mylić 🙂 A co do kwarców – to należy pamiętać, że poprawiają stabilność częstotliwości i zmniejszają poziom procentowy błędów ramek. Pozwalają też uzyskać wyższą częstotliwość.
To że nie widzisz elementu na płytce nie oznacza że niema go w układzie
Azjaci wprowadzają zmiany tak szybko że katalogowanie ich jest prawie nie możliwe i nie wiem czy celowe bo za miesiąc wyjdzie kolejna wersja …
Polecam tutorial:
https://youtu.be/IrtEPz0ftz0
Znajdziesz tam odpowiedzi na swoje pytania. Mi bardzo pomógł.
Pozdrawiam.
Wiele mikroprocesorów może działać bez zewnętrznych kwarców tak samo szybko na wewnętrznym ukł. taktującym bądź prostym RC zewnętrznym. Problemem może być stabilność szerokości czasu taktu w zależności od obciążenia uC bądź temperatury pracy. Wtedy układ pracować może mniej wydajnie lub mogą występować tzw.jitter block time, czyli czasowe wstrzymania pracy układu prowadzące w przypadku takiej przelotki do timeout'ów responsywności transmisji.Brak synchronizacji operacji na magistralach szeregowych gdzie taktującym jest master (w tym wypadku PC z tym adapterem) może powodować,że wręcz pakiety transmisyjne będą w ten sposób zakłócone. Jeżeli nawet komunikacja nie posypie się to na pewno system korekcji błędów będzie znacząco spowalniał transfer. To oczywiście bardzo pesymistyczny scenariusz. A 1000000 szt kwarców do tylu adapterów to koszt np 9000 $. I fracht transportowy tańszy, bo towar lżejszy…Jest biznes?! To domena Chińczyków : jak działa bez tego to po co lutować (kolejny koszt)?
Jak zawsze 👍 a z tego co na szybkiego wyczytałem w nocie od ch340 wygląda na to że to oscylator 12Mhz i co ciekawe nie służy do generowania częstotliwości a do podtrzymania tego co generuje inwerter w układzie. (Chyba że coś źle zrozumiałem :p )
Kwarc wpływa na taktowanie, częstotliwość procesora, a zarazem za szybkość, trzeba by było zajrzeć do noty katalogowej tego konwertera 😉
Ja jestem bardzo zainteresowany rozwinięciem tematu:D
Też mam taki. Używam modbusa po 485 na co dzień i zdarzyło mi się, że ten konwerter pracuje poprawnie tam gdzie przemysłowe za kilka stów na ftdi zawodzą.
Tylko mój jest z kwarcem. Ale ani na scalaku ani na kwarcu nie ma oznaczeń. W systemie jest to jednak ch340.
Bardzo ciekawy temat czekam na więcej 🙂
Jeśli to jest konwerter na CH340 to trzeba uważać, bo pod sterownikami linux nie działa bit parzystości, który jest używany w niektórych falownikach (np. Siemensa syncmaster) który posiadam 🙂 Bezpieczniej brać konwertery z układem PL2303 tam wszytko gra. Co to za falownik jaki model? Układy z USB nie koniecznie muszą mieć kwarc, bo mogą się synchronizować z magistralą USB 🙂
Adam w nocy kręci a ja mam rano co oglądać, a praca ………………………….